top of page

KLASA 1 LO 2017 - 2020

WYCHOWAWCA: SYLWIA PURA - MACIEJCZYK

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

8 wrzesień 2017

Miniony Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach w wielu kategoriach można uznać za rekordowy. Imprezę która odbyła się od 5 do 10 września 2017 roku odwiedziło blisko 40  tysięcy zwiedzających. Swoje produkty prezentowało w Kielcach 618 firm z 27 krajów świata oraz Siły Zbrojne RP. Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi: Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Paweł Soloch, Sekretarz Stanu w MON - Bartosz Kownacki oraz liczne oficjalne delegacje z kraju i zagranicy- jak również i MY!!!

dzień chłopaka

Ognisko integracyjne

        9. 10. 2017

zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej we Włoszczowie

pt. Powiat włoszczowski

w fotografii

Dzień Edukacji Narodowej

Spotkanie z funkcjonariuszem policji

dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i w ruchu drogowym.

W trosce o nasze i cudze bezpieczeństwo :)

Tacy fajni MY :)   :)   :)

Ktoś pięknie zauważył, że poezja to rodzaj transu i modlitwy jednocześnie, apoeta to medium, które wsłuchuje się w przekaz języka. Poezja nie ma celu utylitarnego, ma wzbudzać uczucia i zgodnie z zasadami greckiej tragedii prowadzić do oczyszczenia, katharsis.
Niewątpliwie weny twórczej dostąpiły uczennice naszej szkoły, podopieczne p. Elżbiety Sybis i p. Iwony Kosteckiej, które zdominowały podium XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. II miejsce zajęła Monika Michalik /I LO/, III miejsce zajęła Natalia Straszak /ILO/, wyróżnienia zdobyły również Dominika Deryło/ II LO/ i Aleksandra Treter/ II LO/. Duchowej uczty dopełniła prezentacja poezji śpiewanej Feliksa Raka w wykonaniu artystów i samorządowców z Krasocina.

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” W uroczystej akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięła udział cała społeczność naszej szkoły. Chcemy radośnie świętować Dzień Niepodległości, gdyż Polska po 123 latach odzyskała wolność. 11 listopada to święto bardzo ważne, to tego dnia w 1918 roku został podpisany rozejm w Compiegne, który oficjalnie kończył I wojnę światową. Dzień wcześniej Józef Piłsudski powrócił do Warszawy z więzienia w Magdeburgu. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała mu władzę nad wojskiem polskim, a trzy dni później - władzę cywilną. Żyjemy w wolnej Polsce, a radosne świętowanie wpisało się w tradycję naszej szkoły. Młodzi artyści ze „Staszica” przedstawili również montaż słowno- muzyczny na uroczystej sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego. Wśród zaproszonych gości, kombatantów, była także 9-osobowa grupa Ukraińców – samorządowców Illinieckiej Rejonowej Administracji Państwowej, którym program naszych uczniów bardzo się podobał, a szczególnie dedykowany im upominek muzyczny, pieśń „Hej sokoły” polsko- ukraińskiego poety Tomasza Padury, który urodził się właśnie w Illińcach na Ukrainie. Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami.Gratulowano również opiekunom, p. Wioletcie Banach i p. Dawidowi Wójcikowi.
11 listopada uczniowie „Staszica” włączyli się do organizowanego we włoszczowskim rynku muzycznego widowiska pt. „Droga do niepodległości”, prezentując-pod kierunkiem pani Magdaleny Gaj- pięknego poloneza. Po tańcach nasza młodzież serwowała zmarzniętym gościom pyszny bigos i grochówkę.
20 listopada w Domu Kultury w patriotycznym spotkaniu z młodzieżą wzięli udział wojewoda świętokrzyski p. Agata Wojtszek oraz wicekurator p. Tomasz Pleban. Przedsięwzięcie wojewody „Korowód Niepodległości” odbyło się w ramachwieloletniego programu „Niepodległa” na lata 2017-2021. Opiekunem młodzieży była p. Ilona Plebanek

wycieczka na lodowisko :) :) :)

W tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Łukasza Uniejewskiego nasza uczennica, Julia Łata z klasy I LO, zajęła II miejsce. Jej wiersz o płatku śniegu, którego wędrówka w przestworzach stała się metaforą życia, zaciekawił jurorów swoją oryginalnością. Należy podkreślić, że w tym roku do konkursu przystąpili również uczniowie spoza województwa świętokrzyskiego. Mamy nadzieję, że Julia, motywowana przez rodziców i polonistkę, p. Elżbietę Sybis, nadal będzie pisać wiersze, nie tylko do szuflady.

To już trzeci wyjazd na warsztaty językowe do stolicy Anglii, który zorganizowała pani Justyna Wolska- Róg , nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie. Młodzież ze Staszica wyjechała w terminie 12- 17.02.2018. Wyjazd na warsztaty językowe dał możliwość poznania wielkiej metropolii jaką niewątpliwie jest Londyn. Wycieczka ta była uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także historii i geografii Wielkiej Brytanii. Zestaw ćwiczeń językowych prowadzonych w terenie współgrał z bardzo intensywnym i ciekawym programem zwiedzania. Wyjazd na warsztaty był doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych. Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich stworzyło okazję do wzbogacenia słownictwa oraz poznania zwyczajów panujących w Anglii. Rodziny były starannie dobrane przez partnera w Wielkiej Brytanii. Zakwaterowanie było na obrzeżach Londynu- w miejscowości Riddlesdown.
W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Tower Bridge, Tower of London, the Monument i StPaul’sCathedral, Millenium Bridge oraz muzeum Tate Modern. W kolejnym dniu program obejmował zwiedzanie Westminsteru, Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Bena, pałacu Buckingham oraz 3. największych i najbardziej popularnych budynków na Exhibition Road: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki i Techniki oraz Muzeum Victorii i Alberta. Następny dzień też był pełen wrażeń- uczniowie podziwiali piękne obrazy w Galerii Narodowej na TraffalgarSquare oraz wspaniałe okazy sztuki w Muzeum Brytyjskim. Największe zadowolenie sprawiło uczniom zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Każdy z uczestników miał okazję zrobić sobie zdjęcie z ulubionym aktorem czy sportowcem. Młodzież ze Staszica miała możliwość podróżowania komunikacją miejską. Uwieńczeniem wyjazdu był rejs statkiem po Tamizie do Greenwich, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzania Obserwatorium, południka „0” oraz Muzeum Morskiego . Również London Eye wywarł na uczestnikach spektakularne wrażenie. Pobyt w Londynie był niezwykle udany, owocny w nowe przyjaźnie, uczniowie wrócili pełni wrażeń i cudownych wspomnień. Wyjazd na warsztaty pomógł w przełamaniu bariery językowej wśród uczniów.

wycieczka na narty  :))

Udział klasy w spotkaniu warsztatowym w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie z okazji Dnia Edukacji Prawniczej

Dziś powinnaś być królową,
Wypoczywać cały dzień.
Komplementów słuchać dużo,
Wszystko na skinienie mieć.
Nawet, kiedy spojrzysz w niebo
I wypowiesz tę chcę mieć,
Dzisiaj będziesz miała wszystko,
Bo to jest Twój dzień.

Warsztaty historyczne w siedzibie IPN w Krakowie zorganizowane w ramach konkursu "Policjant w służbie historii".

Udział klasy w wykładzie pt. Śladami Cichociemnych wygłoszonym przez "Naval'a" formacji GROM.

Wycieczka przedmiotowa do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

bottom of page